بازدید پلیس فتا از فرهنگسرای رسانه; عسگری: اقدامات و پاسخگویی شهرداری شهرکرد قابل تقدیر است

دوشنبه 29 شهریور 1400

فرهنگیبازدید پلیس فتا از فرهنگسرای رسانه; عسگری: اقدامات و پاسخگویی شهرداری شهرکرد قابل تقدیر است

  • 1400/06/09 - 07:26
  • تعداد بازدید : 49
  • زمان مطالعه : 2 دقیقه

سرهنگ مرتضی عسگری رئیس پلیس فتای استان با حضور رضا ریاحی رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی و اکبر ایازی مدیر ارتباطات از فرهنگسرای رسانه شهرداری شهرکرد بازدید کردند.

در این بازدید رضا ریاحی رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری شهرکرد اظهارداشت: با توجه به اینکه گستردگی و تأثیرگذاری فضای مجازی به‌گونه‌ای است که نمی‌توان آن را نادیده گرفت به‌همین دلیل جهت تولید محتوا و انتشار مطالب در راستای اطلاع‌رسانی، فرهنگ‌سازی و تحقق حقوق شهروندی فرهنگسرای رسانه راه‌اندازی شد.

وی افزود: در حال حاضر به مناسبت‌های مختلف تولید محتوا انجام و در فضای مجازی منتشر می‌شود که خوشبختانه تاکنون استقبال خوبی از کلیپ‌ها شده است و در حال حاضر تولید محتواهایی با موضوعات ترافیک شهری، گنجینه‌الاسرار و... در دست تهیه و تدوین است.

ریاحی ادامه داد: این فرهنگسرا دارای سالن گفتمان و جلسه، استودیو صدا و تولید و تدوین برنامه‌ها می‌باشد که امیدوار هستیم با این تجهیزات بتوان اقدامات فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری را به صورت گسترده‌تر اطلاع‌رسانی کنیم.

ریاحی گفت: شهرداری شهرکرد به‌عنوان ویترین استان آمادگی دارد تا در راستای فرهنگ‌سازی و ارتقاء سطح سواد رسانه‌ای از تمام ظرفیت‌های استان جهت تولید محتوا استفاده و در اختیار فضای مجازی قرار دهد، همچنین فعالان فرهنگی، رسانه‌ای و فضای مجازی نیز می‌توانند برای تولید محتوا از ظرفیت فرهنگسرای رسانه شهرداری بهره‌مند شوند

اکبر ایازی مدیر ارتباطات شهرداری شهرکرد در ادامه جلسه با اشاره به ضرورت راه‌اندازی رادیو شهرداری بیان کرد: باید براساس یک برنامه زمانبندی معاونین، مدیران و روسای سازمان‌های شهرداری در این رادیو برنامه‌ها و خدمات خود را ارائه و مشکلات شهری را بررسی و به مطالبات مردم پاسخ دهند و در بلندمدت نیز می‌توان از مدیران استانی و  شهرستانی جهت رفع مشکلات شهری و رسیدگی به مطالبات مردم از طریق این رادیو دعوت به‌عمل آورد.

وی خاطرنشان کرد: مردم در شرایطی قرار دارند که به‌شدت نیازمند امید، نشاط و شادابی هستند و نگاه ما این است که بتوانیم فضاهای بانشاط اما سالم برای مردم فراهم کنیم و سازمان فرهنگی هم می‌تواند به این مسئله بسیار کمک کند، اما باید گفت متاسفانه بودجه‌ای که به بخش فرهنگی اختصاص داده می‌شود بسیار ناچیز است.

مرتضی عسگری رئیس پلیس فتای استان در ادامه تصریح کرد: کارهای خوبی در شهرداری انجام می‌شود، ازجمله نقاشی کافو‌های مخابراتی یک کار فرهنگی خوب و بسیار موثر بود.

وی با بیان اینکه پلیس فتا در کنار شهرداری آمادگی دارد تا در تولید محتوا همکاری لازم را داشته باشد، گفت: در راستای فرهنگ‌سازی و جلوگیری از کلاه‌برداری‌ها می‌توان از ظرفیت فضای مجازی و رسانه‌ها استفاده کرد و ریل‌گذاری لازم در این راستا انجام شود.

رئیس پلیس فتای استان مطالبه‌گری صحیح از مدیران در فضای مجازی را ضروری دانست و بیان کرد: پاسخگویی مدیران در برابر مطالبات مردمی می‌تواند میزان انتقادات را کاهش داده و از سودجویی برخی افراد جلوگیری کند.

عسگری افزود: شهرداری در عرصه پاسخگویی، ارتقاء سواد رسانه‌ای و تولید محتوا در مواردی از پلیس فتا هم جلوتر حرکت کرده است که این جای تشکر دارد.

  • گروه خبری : فرهنگی
  • کد خبر : 2441
نویسنده محتوا :
سما عسگری

سما عسگری

نظر خود را بنویسید.

میز خدمت
میز خدمت
میز خدمت الکترونیک
سامانه شهرسازی
سامانه شهرسازی
سامانه خدمات آنلاین شهرسازی