بازدید سرزده بازرسان سازمان بازرسی استان از شهرداری شهرکرد

دوشنبه 29 شهریور 1400

بازدید سرزده بازرسان سازمان بازرسی استان از شهرداری شهرکرد

  • 1400/06/18 - 07:38
  • تعداد بازدید : 53
  • زمان مطالعه : 2 دقیقه

در راستای اجرای دستورالعمل نحوه مقابله با ترک وظایف قانونی مدیران و کارمندان و پیشگیری از آن و شناسایی عوامل معطل ماندن امور قانونی مردم در ادارات و سازمان‌ها از شهرداری و واحدهای تابعه بازدید به‌عمل آمد.

بهادر عبدالغنی در جلسه با بازرسان سازمان بازرسی استان با بیان اینکه سالانه تمام واحدهای شهرداری  شهرکرد براساس شاخص‌های عمومی و تخصصی که توسط معاونت برنامه‌ریزی به مدیران ابلاغ شده است بازرسی و ارزیابی می‌شود، اظهارداشت: در تمام این ارزیابی‌ها تکریم ارباب رجوع و حقوق شهروندان مورد تأکید است.

وی با بیان اینکه ارائه خدمات مطلوب به مردم و تسهیل دسترسی شهروندان به مدیران شهرداری ضروری است، افزود: معاونین، مدیران و روسای سازمان‌های تابعه شهرداری در راستای تکریم ارباب رجوع و رعایت حقوق شهروندی به‌صورت مستقیم پاسخگوی مطالبات مردمی هستند به‌گونه‌ای که در محلات حضور و در مصلای امام خمینی(ره) میزخدمت نیز برپا می‌شود.

سرپرست شهرداری شهرکرد با بیان اینکه مجموعه مدیریت شهری در راستای تحقق بیانات مقام معظم رهبری مبنی بر همدلی و همزبانی دولت و مردم تلاش می‌کنند، خاطرنشان کرد: شهرداری شهرکرد تلاش دارد مشکلات مردمی را رفع و فاصله بین مدیران شهرداری و شهروندان را کاهش دهد.

دکتر حجت‌الله دایی‌جواد سرپرست معاونت نظارت و بازرسی سازمان بازرسی استان نیز در این جلسه تصریح کرد: با توجه به اینکه شهرداری شهرکرد یکی از ادارات با تعداد مراجعه کننده بالا می‌باشد، بنابراین در شرایط اپیدمی کرونا رعایت پروتکل‌های بهداشتی و تکریم ارباب رجوع امری ضروری است که باید بیش از پیش مورد توجه قرار گیرد.

وی با بیان اینکه برخی از شهروندان عادی‌انگاری می‌کنند، گفت: به نظر می‌رسد برخی از شهروندان تصور می‌کنند وضعیت زندگی عادی شده و به مسائل بهداشتی هم بی‌تفاوت هستند در حالی که می‌توانیم بهتر از شرایط فعلی رفتار کنیم و با هشدارهای مستمر و یادآوری پیامدهای بیماری از شهروندان و کسبه بخواهیم سلامت خود و دیگران را جدی بگیرند و به آن اهمیت دهند.

مهندس مهدی جوکار سرپرست گروه سیاسی و قضایی سازمان بازرسی استان در ادامه بیان کرد: با توجه به اینکه برخی از واحدهای شهرداری شهرکرد فضای کمتری دارند و تعداد مراجعه کننده زیاد است، می‌طلبد جهت ارائه خدمات مطلوب‌تر به شهروندان در راستای جابجایی این واحدها اقدامات لازم انجام شود.

وی با بیان اینکه تکریم ارباب رجوع و رعایت حقوق شهروندی همواره مورد تاکید نهادهای نظارتی می‌باشد افزود: فضای اداری باید متناسب با تعداد مراجعه‌کنندگان باشد تا از آسیب دیدن کارکنان و ارباب رجوع پیشگیری به‌عمل آید، لذا می‌طلبد شهرداری شهرکرد در این خصوص اقدامات لازم را انجام دهد.

جوکار در ادامه بازدیدهای سرزده از شهرداری و واحدهای تابعه ازجمله شهرداری منطقه دو و آرامستان بهشت رحمت با مسئولین و کارکنان مربوطه دیدار و گفت: باتوجه به برخی دغدغه‌های موجود و اهمیت و لزوم شناسایی و برخورد با عوامل تضعیف‌کننده خدمت‌رسانی به شهروندان این بازدیدها مستمر و ادامه خواهد داشت.

سرپرست گروه سیاسی و قضایی سازمان بازرسی استان در پایان بیان کرد: توجه به حقوق اداری کارکنان مجموعه شهرداری و آرامستان و رعایت اصل انصاف و عدالت همواره باید مدنظر و در دستور کار شهرداری قرار گیرد.

 

  • گروه خبری : توسعه مدیریت و منابع
  • کد خبر : 2450
نویسنده محتوا :
سما عسگری

سما عسگری

نظر خود را بنویسید.

میز خدمت
میز خدمت
میز خدمت الکترونیک
سامانه شهرسازی
سامانه شهرسازی
سامانه خدمات آنلاین شهرسازی